بلاگ

کیبل اسکی

کیبل اسکی چیست؟

اسکی روی کابل راهی برای اسکی کردن روی آب یا ویک برد است که در آن طناب و دسته اسکی باز توسط یک کابل الکتریکی کشیده می شود، درحالی که به طور سنتی اسکی بازان روی آب توسط قایق موتوری کشیده میشوند.

تاریخچه

سیستم اسکی کابلی مدرن توسط یک مهندس آلمانی برونو ریکسن اختراع شد، که اولین تله کابین اسکی آبی خود را در دریاچه ای در بوردشولم، آلمان، در سال 1959 ساخت. Rixen اولین سیستم تجاری را در سال 1966 فروخت. با این حال، حداقل یک مرکز اسکی کابلی قبلی در هلسینکی در طول دهه 1950 فعال بود، و ادعا شد که اولین در جهان است. مخترع کائوکو کولما، سرکارگر فنلاندی ساختمانی و اسکی روی آب بود.

 

طناب یا کابل اسکی

مهم ترین نکته در ورزش کبیل اسکی این است اطلاعات کافی را در مورد کابل اسکی بدانید.

این ساز و کار شامل دو کابل است که به موازات یکدیگر قرار دارند و هر 80متر بین آنها حامل ها قرار دارند. حامل ها لوله های فلزی هستند که میتوانند طناب بکسل را به سوارکاران متصل کند.  بکسل را به سواران متصل کنند. سیم بکسل ها به طور همزمان بدون کاهش سرعت سیستم جدا و متصل می شوند که دلیل اصلی کارایی بالای آن است. با یک کابل اصلی به طول 800 متر، 10 سوار می توانند به طور همزمان روی آب یا ویک برد اسکی کنند. سرعت کابل اصلی می تواند تا 61 کیلومتر در ساعت باشد و اسکی بازان اسلالوم می توانند به سرعت های بسیار بالاتری برسند. متداول ترین سرعت 31 کیلومتر در ساعت است که برای ویکبوردها مناسب تر است.

کابل معمولاً 8 تا 9 متر بالای آب معلق است.

زاویه کشش بالاتر باعث می شود “هوا” بزرگتر و چرخش های تیزتر امکان پذیر شود. به طور کلی، در کابل‌های فقط  wakeboard، رمپ‌ها و لغزنده‌هایی برای استفاده سواران وجود دارد. راه دیگری که ویکبوردها می توانند هوا را روی کابل دریافت کنند، «بارگذاری خط» است. بارگذاری خط به معنای ایجاد کشش روی طناب و استفاده از آب به عنوان چشمه برای پرتاب کردن خود به هوا است. اگرچه انجام این کار در پشت قایق امکان پذیر است، اما زاویه کشش بالاتر و تکان های خفیف در گوشه ها به سوارکاران خوب اجازه می دهد تا بسیار بالاتر بروند.

از دیگر مزایای مهم کابل در مقایسه با قایق، سازگاری با محیط زیست و ظرفیت بسیار زیاد آن است. موتور الکتریکی کابل بی صدا، تمیز و کم مصرف است. یک کابل با کابل اصلی به طول 800 متر که با سرعت 19 مایل در ساعت (31 کیلومتر در ساعت) کار می کند، 38.8 دور در یک ساعت (در صورت استفاده شبانه روزی 456 مایل در روز) انجام می دهد و کاربران 19 مایل (31 کیلومتر) اسکی روی آب یا در آن ساعت از خواب بیدار شوید.

این کابل ها از مواد درجه یک و برای حرکت در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت ، کارکرد آسان و ایمن، تجربه عالی برای سوارکاران ساخته شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *