بلاگ

تاریخچه کلاه های گورین

تاریخچه کلاه گورین , کلاه کپ , سان اسپرت ایران

تاریخچه کلاه گورین از ابتدا تا امروز

آغاز برند گورین توسط کاسل گورین (Cassel Goorin) در پیتسبورگ(فیلادلفیا) آمریکا، در اواخر قرن نوزدهم(1895) بوده است.

او در زمان ماهیگیری، شروع به ساخت کلاه برای محافظت از خود در برابر نور خورشید کرد. او کلاه های ساخته شده خود را، با اسب و گاری می فروخت. بعد ها وی با دیدن تقاضای مردم و اینکه توانایی ایجاد تولیدی کلاه خود را دارد؛ همچنین وسواسی که کاسل به کلاه داشت، باعث شد برند و کمپانی خودش را بنیان گذاری کند.کاسل بلافاصله بعد شناسایی تقاضای مردم و علاقه‌ی خود به کلاه، تیمی متعهد و وفادار ایجاد کرد، که تجلی استادانه، صداقت و فردیت از ویژگی های چشم انداز این مرد با اراده بود.

کاسل گورین نام برند تجاری خود را SHAPIRA & CO ,GOORIN نام گذاری کرده بود، که بعد از به ارث رسیدن این کمپانی به آلفرد و تد پسران کاسل، این کمپانی به GOORIN BRO’S (برادران گورین) تغییر نام پیدا کرد. سنگ بنای اصلی برند گورین که توسط کاسل گذاشته شده بود، در سال 1921 بوده است.

تاریخچه کلاه گورین , کلاه کپ , سان اسپرت ایران

این دو پسر کاسل موفق شدند با فروش عمده محصولات، برند خودشون رو به بقیه ایالات متحده صادر و کمپانی پدرشون رو گسترش بدند؛ همچنین صنعت اسکی تاثیر بسیار عالی و زیادی در سِیر پیشرفت این شرکت بود، حتی قبل از اینکه این شرکت به رسمیت شناخته شود. البته که در المپیک سال 1960 به عنوان کلاه رسمی مسابقات انتخاب شد. با گذشت نسل ها این برند توانسته با تغییرات جامعه و سبک زندگی و هنر امروز سازگار شود، و در بین علاقه مندان به کلاه معروف شود.

تاریخچه کلاه گورین , کلاه کپ , سان اسپرت ایران

کلاه‌های Goorin Bros تاریخ غنی‌ای دارند که ریشه در فرهنگ طبقه کارگر آمریکا دارد. در ابتدا برای تبلیغات رایگان از رانندگان کامیون استفاده شد، که به سرعت بنام کلاه کامیون، به یک نماد تبدیل شد و بعد از گذر زمان این مدل کلاه توسط قشر بالای جامعه نیز پذیرفته شد.

تاریخچه کلاه گورین , کلاه کپ , سان اسپرت ایران

Goorin Bros به سرعت پیشرفت کرد و شروع به تولید مدل کامیونداران در تعداد بالا کرد، از جمله مدل های حیوانات مزرعه، که در اواخر دهه 90 تولید شد.

 

تاریخچه کلاه گورین , کلاه کپ , سان اسپرت ایران

مزرعه، قصیده ای از فرهنگ کار در زیر کلاه کامیون داران است و از آن زمان به نماد مد نیز تبدیل شده است.

پلنگ، شیر، عقاب (آزادی)، اسب، خروس، ببر از جمله حیواناتی هستند که باعث موفقیت این برند شدند.

اخیراً شخصیت هایی مانند فارل ویلیامز در کلیپ های خود گورین را می پوشد، مورگان فریمن، نی یو، آلوارو مورته (ال پروفسور) در سریال تلویزیونی Casa Del Papel نیز از گورین استفاده کرده اند.

 

تاریخچه کلاه گورین , کلاه کپ , سان اسپرت ایران

برند Goorin Bros از زمانی که فوتبالیست ها از این کلاه ها استفاده می کنند در اروپا بسیار معروف شده است، فوتبالیست هایی همچون لیونل مسی، نیمارسوارز، مارادونا، رونالدو، دنی آلوز، آگوئرو، بالوتلی و بسیاری دیگر نیز وجود دارند که از این کلاه ها استفاده کرده و می کنند.

کلاه های برند Goorin Bros مجموعه ایی از پچ کاملا گلدوزی شده، درزهای بی عیب و نقص، مواد استفاده شده بسیار متفاوت از جمله، چرم، پشم، پنبه و غیره، توری بسیار ضخیم و باکیفیت می باشد، که کیفیت عالی این برند را نمایش می دهد.

 

تاریخچه کلاه گورین , کلاه کپ , سان اسپرت ایران

در حال حاضر بعد از آلفرد گورین، پسر وی یعنی بن گورین کسی هست که این کمپانی بزرگ را اداره میکند. این، پابندی چهار نسل به دیدگاه اصلی کاسل است که برادران گورین را به عنوان برند بین‌المللی بازار های رو به رشد در سراسر جهان کرده است.

اینک با گذشت این مدت طولانی و گذشت چهار نسل این برند به بالاترین بازدهی خود رسیده است و محصولات گورین در 2000 مغازه به صورت اختصاصی و در فروشاه های بزرگ قرار میگیرد. لازم به ذکر است برند GOORIN تاریخچه 100ساله دارد.

کلاه‌های Goorin Bros به افراد این امکان را می‌دهند که با اطمینان سبک شخصی خود را با حیوانات روی کلاه ها بهمراه رنگ های ایده آل، بیان کنند.

Goorin Bros بدون تردید برند شماره 1 کلاه است، زیرا دارای مدل‌های متنوع، سرگرم‌کننده، رنگارنگ و پرطرفدار است.

جدول زمانی برند Goorin Bros:

1895 راه اندازی:

بنیانگذار ما Cassel Goorin در خیابان های پیتسبورگ، پنسیلوانیا با یک گاری پر از کلاه و اشتیاق به صنعت ساخت کلاه وارد شد.

1949 اولین فروشگاه خرده فروشی:

پسران کسل، آلفرد و تد، کسب و کار خانوادگی را به دست گرفتند و در سال 1949 به سانفرانسیسکو نقل مکان کردند و ویترینی را در Mission and First St افتتاح کردند.

1960 نوآوری:

صنعت اسکی نقش مهمی در رشد شرکت برادران گورین ایفا کرد. از آنجایی که کلاه‌های مسطح وکلاه مدل کامیون‌داران در آن زمان جزء اصلی سبک نبودند، گسترش آنها به سمت لباس‌های ورزشی رفت و روح نوآورانه‌ای را در بخش تولید فعال کرد.

2003 مجموعه مزرعه:

مجموعه مزرعه در سال 2003 به وجود آمد، زمانی که بن گورین در حال آزمایش طرح‌های پچ جدید برای مدل کامیون‌داران بود. خوک، بیور، خروس، بز و الاغ حیوانات اصلی بودند که خط امضا و جنبش جهانی را راه‌اندازی کردند.

2022حال:

میراث ما به‌عنوان کلاه‌سازان صنعت‌گر، با پذیرفتن روح پیوند و دگرگونی انسانی، از طریق ترکیبی جاودانه از کلاسیک‌های اختراع‌شده‌ای که با ارتباطی تازه پر شده‌اند، آشکار می‌شود. قطعات امضای ما اکنون در سرتاسر جهان دیده می‌شوند و کسانی را که متعهد به روشی جدید برای نگاه کردن به چیزها هستند، به هم متصل می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *